Ile kosztuje zrobienie strony internetowej?

Zanim przystąpiliśmy do napisania tego krótkiego artykułu, wykonaliśmy kilka telefonów i maili z zapytaniem o stworzenie strony internetowej do naszej konkurencji. Założenia były dość proste, udawaliśmy nauczyciela języka angielskiego, który ma oferować korepetycje na terenie miasta Inowrocławia oraz lekcje online na Skype/What’s Up. Czego oczekiwaliśmy:

  • szybko wczytująca się strona,
  • działająca poprawnie na telefonie, tablecie, komputerze
  • zawierająca zdjęcie nauczyciela, ofertę, kontakt,
  • prosty, ale nowoczesny wygląd
  • możliwość bezpośredniego dzwonienia przy przeglądaniu strony na telefonie (czyli bez konieczności przepisywania numeru)
  • pomoc od a do z, czyli wybór domeny (nazwy strony), hostingu (miejsca gdzie będzie umieszczona strona), słowem, ma działać 

Od razu warto wspomnieć, że udawaliśmy kompletnego laika w temacie. Strona ma działać, ale pojęcia jak SEO, CMS, DNS – zupełnie obce, miały się w ogóle nie pojawiać. Na pytanie o pozycjonowanie strony, odpowiedzieliśmy, „a co to?”….

Zapytanie o wykonanie strony internetowej poszło do 10 firm, wybranych z Google i polecenia z Facebooka. Przy czym trzeba wspomnieć, iż z FB są to freelancerzy – w obu wypadkach praca bez faktury, którą można by wpisać w koszty (choć zapewniali o możliwości umowy o dzieło)

Jak wyglądały ceny?

Naszą ulubioną ofertą za wykonanie strony internetowej było 1 złoty. Słownie: JEDEN ZŁOTY. oferta z Bydgoszczy nas wręcz zszokowała. Pani przez 10 minut tłumaczyła, że nie ma żadnych dodatkowych kosztów za wykonanie strony internetowej. Zdecydowaliśmy więc od razu o oursourcingu i zapadła szybka decyzja – wszystkie nasze prace zlecamy im  Oczywiście nigdy nie jest tak różowo i w końcu okazało się, że wymagają umowy na opiekę nad stroną przez 3 lata w cenie 150 zł miesięcznie. Jako opieka – rozumiane są przeprowadzane aktualizacje (klik – gotowe;). Wszelakie zmiany tekstu, grafiki, dodanie wpisu – płatne ekstra. Najtańsza więc oferta wynosi

1 złoty + 36 miesięcy po 150 złotych = batagatela 5401 zł!!! Nieźle jak na prostą stronę postawioną na WordPressie… Szczególnie, że przecież mamy magiczne 1 złoty…. Kto by się nie skusił? 

Kolejna oferta przedstawiała się następująco:

  • statyczna strona internetowa: 2000 zł – 3000 zł
  • statyczna strona internetowa, projekt graficzny: 3000 zł – 4000 zł
  • strona internetowa WordPress: 4000zł – 5000zł
  • strona internetowa WordPress, projekt graficzny: 5000zł – 10 000zł

Okazało sie, że w naszym wypadku najlepiej mieć stronę na WordPressie z użyciem theme premium – zaledwie 3000 zł. Bierzemy!

Kolejne oferty były w granicach 2000 zł.

Freelancerzy zaproponowali nam stronę za 1500 i 1750 zł. Nikt nie podał żadnych szczegółów – „spotkamy się, to się dogadamy”

Ile kosztuje wykonanie strony w Bee First?

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że każde zapytanie jest inne, różni klienci mają przeróżne wymagania, niemniej zawsze staramy się przedstawić najkorzystniejszą ofertę. W sytuacji opisanej wyżej – czyli stronie internetowej dla korepetytora, czy naprawdę konieczne jest robienie skomplikowanego serwisu za kilka tysięcy złotych?

My uważamy, że wystarczy zupełnie prosta i schludna wizytówka, działająca poprawnie zarówno na telefonie jak i komputerze (responsywna), z czytelnymi informacjami, łatwą nawigacją i działem kontakt umożliwiającym szybkie połączenie z usługodawcą.

Stronę więc wyceniliśmy za 1000 zł – w tym mamy już domenę, hosting na rok. Jeśli więc prowadzicie państwo działalność gospodarczą i potrzebujecie nowoczesnej wizytówki online, zapraszamy do kontaktu. Oczywiście tworzymy też skomplikowane strony internetowe z podpiętymi płatnościami, mapami, itd. Zapraszamy do kontaktu.

Darmowa wycena

Ile kosztuje zrobienie strony internetowej?
Przewiń do góry